Почетна тагови депресија

таг: депресија

РЕТРО NBA-Како алкохолизмот и депресијата го доведоа Вин Бејкер до бездната...

Роден на 23 Ноември 1971 година, во Лејк Вејлс (Флорида), Винсент Ламонт Бејкер своето детство го помина во Конектикат. Започнува со активно играње кошарка при...

Бокс корнер со Димитар Младеновски-“Десната рака на сатаната” (ВИДЕО)

Најџел Грегори Бен. Роден на 22 јануари 1964, Илфорд (источен Лондон) во семејство каде е најмладиот од 7 браќа. Овој исклучително талентиран борец е...

Невидлив виновник за депресија и мачнини – недостатокот на овој минерал...

Симптомите најчесто се нетипични и тешко може да се препознае за каков проблем станува збор. Без него не можеме, затоа што тој е поврзан со над...

ЛУЃЕТО СЕ ДЕБЕЛИ И ДЕПРЕСИВНИ, А НЕ ЗНААТ ДЕКА ОВА Е...

Отец Арсеније Јовановиќ од манастирот Острог, не е обичен монах, тој е разноврсна, мултидимензионална, харизматична личност, писател, успешен сликар, по професија стоматолог. Тој е православен...

“Моите соученици собираа петиција да се самоубијам”: Минатата година ја нашле...

Поранешната ѕвезда на Дизни, Деми Ловато, имала само 10 години кога ја добила својата прва телевизиска улога, но наместо да бидат горди, децата од...

Луѓето за кои никогаш нема да помислите всушност патат од депресија

Депресијата и анксиозноста кај секој човек се одразуваат различно. Психијатриската асоцијација детектирала 9 видови депресија, но надворешното смеење и внатрешното “умирање“ сè уште не...
Скопје
scattered clouds
6.8 ° C
6.8 °
6.8 °
87 %
1kmh
40 %
Fri
15 °
Sat
17 °
Sun
11 °
Mon
8 °
Tue
6 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО