Почетна тагови Денис Шрудер

таг: Денис Шрудер

NBA-Започнува преодниот рок

Ви го пренесуваме најинтересното од првиот ден на официјалното отварање на преодниот рок. -Кајри Ирвинг останува во Далас. За тригодишна верност ќе добие (цели) 126...

NBA-Победничката серија на “Гризлис” прекината во “Ел-Еј” (ВИДЕО)

Синоќа се одигра исклучително интересен меч помеѓу Лос Анџелес Лејкерс и Мемфис Гризлис. Гостите од Тенеси допатуваа со серија од 11 победи по ред. "Лејкерси" одиграа...

NBA-“Лејкерси” во победничка серија (ВИДЕО)

Лос Анџелес Лејкерс (конечно) влезе во победничка серија. Поранешниот шампион на домашен терен ја совлада Атланта Хоукс со убедливи 130:114 со што стигнаа до четвртата...

NBA-Eфикасна кошаркарска вечер (ВИДЕО)

Рано утрово, се одиграа четири NBA натпревари. Само 24 часа откако ги одмерија силите, Сан Антонио Спарс и Лос Анџелес Лејкерс повторно се најдоа еден...

NBA-Сите размени на едно место

Челниците на Бруклин му ја исполнија желбата на Џејмс Харден и го испратија од Бруклин во Филаделфија. Во спротивен правец заминуваат Бен Симонс, Сет...

NBA-Мајами и Бостон ги заменија улогите (ВИДЕО)

Од петте натпревари кој беа на синоќешната NBA програма, го издвојуваме дуелот помеѓу Мајами Хит и Бостон Селтикс.Тимот од Флорида има одличен старт на...
Скопје
scattered clouds
12.8 ° C
12.8 °
12.8 °
76 %
0kmh
40 %
Fri
13 °
Sat
17 °
Sun
12 °
Mon
7 °
Tue
7 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО