Почетна тагови Дел Кари

таг: Дел Кари

Ретро NBA-Дел Кари = Таткото на најголемиот шутер

Вардел Стивен Кари Сениор, роден на 25 Јуни 1964 година во Харисонбург, Вирџинија. Своите спортски почетоци ги прави во средното училиште Форт Дефиенс, каде завршува...
Скопје
scattered clouds
24.8 ° C
24.8 °
24.8 °
69 %
2.1kmh
40 %
Fri
40 °
Sat
35 °
Sun
39 °
Mon
36 °
Tue
26 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО