Почетна тагови чарлс

таг: чарлс

Вардар добива Бразилец како стопер, го тестира Чарлс!

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар се соочи со криза и не можеше да носи нови имиња. Но, со ангажманот на неколку фудбалери работите тргнаа од „мртва...

Принцот Чарлс му признал на Хари дека не му е татко

Веќе извесно време во странските медиуми кружат гласини дека 35-годишниот британски принц Хари не е син на 71-годишниот принц Чарлс,  објави магазинот „Глобус“, кој...

Таткото му се налути на непослушниот принц: Хари ќе остане без...

Принцот Хари и војвотката од Сасекс, Меган Маркл, се најдоа на немилост на принцот Чарлс откако донесоа одлука да се повлечат од кралските должности...
Скопје
clear sky
26.8 ° C
26.8 °
26.8 °
54 %
1kmh
0 %
Thu
33 °
Fri
26 °
Sat
29 °
Sun
32 °
Mon
34 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО