Почетна тагови бегство

таг: бегство

Турски државјани врзале чаршав и преку прозорец избегале од државен карантин...

Двајца државјани на Турција синоќа избегале од државен карантин во Скопје, со чаршав кој бил врзан како импровизирано јаже. Од полицијата информираат дека чаршавот бил...

Водач на бразилска нарко банда се обиде да побегне од затвор...

Клаувино да Силва, наречеј Шорти, водач на една бразилска банда, одлучил да побегне од затвор на несекојдневен начин, но секако, тоа не му успеа. Шорти...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
scattered clouds
13.8 ° C
15.1 °
13.8 °
94 %
0kmh
40 %
Mon
33 °
Tue
25 °
Wed
21 °
Thu
18 °
Fri
24 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО