Почетна тагови америка

таг: америка

Поранешниот градоначалник на Њујорк Џулијани, урлаше поради броењето на гласовите по...

Тесната трка за претседателското место во САД продолжува и во текот на денешниот ден. На Џозеф Бајден му недостигаат само шест електорски гласа за...

ВИЕ СТЕ КЛОВН И НАЈЛОШ ПРЕТСЕДАТЕЛ ВО ИСТОРИЈАТА НА САД, МУ...

Доналд Трамп и Џо Бајден жестоко се судрија во една од најхаотичните и најдрски претседателски дебати во поново време, во текот на која луто...

Вакцината станува главниот адут на Трамп за изборите: Ќе ја добиеме...

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Соединетите Американски Држави би можеле да ја добијат вакцината за три или четири седмици, додека некои американски експерти...

САД ГИ УКИНУВААТ ВИЗИТЕ ЗА ХРВАТСКА

САД можат да ги укинат визите за хрватските граѓани, според хрватските медиуми. „Вечерњи лист“ и „Индекс.хр“ објавија дека последните визи за САД може да бидат...

Фотографија од дете која му го скрши срцето на светот: Мајка...

Новата училишна година започна, но никако не потсетува на ниеден досегашен септември. Поради пандемијата на коронавирусот децата речиси во цел свет наставата ја следат онлајн,...

Снимка од друг агол: Што правеше Блејк пред да биде застрелан...

Невооружен Афроамериканец кој во неделата беше застрелан седум пати од полицијата, се расправаше со неколкумина полицајци од Кеноша пред пукањето. Аматерско видео ги прикажува случувањата...

НИКОГАШ НЕМА ДА ИМ НАРЕДАМ НА АМЕРИКАНЦИТЕ ДА НОСАТ МАСКА, ВЕЛИ...

Доналд Трамп вети дека никогаш нема да им нареди на Американците да носат маска за да се спречи ширењето на коронавирусот. Неговите коментари уследија откако...

На Турција ѝ се закануваат санкции доколку ѝ го препродаде ракетниот...

Русија ќе има право да примени санкции доколку Турција го прифати предлогот на Америка за продажба на противвоздушните ракетни системи С-400 „триумф“. Ова го смета...

„Кај нас нема да може“: Руси во Америка спречија демолирање на...

На социјалните мрежи се шири интересна снимка од САД: во намерата да се заштитат од хулиганите и пљачкашите, крупни руски момци направија „жив ѕид“...

Републиканците најавија тужба за Пелоси поради новото правило за гласање

Републиканските пратеници најавија тужба против демократската претседателка на долниот дом на американскиот Конгрес, Ненси Пелоси, бидејќи во текот на пандемијата на коронавирусот им дозволила...
- Реклама -
- Реклама -
- Реклама -
Скопје
clear sky
12 ° C
12 °
12 °
87 %
0.5kmh
0 %
Wed
24 °
Thu
22 °
Fri
23 °
Sat
18 °
Sun
20 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО