Страшно: Воз удри автомобил кај Кондово – возачот повреден

251

Пред малку воз удри во возило кај скопското село Кондово.

Како што дознава Алсат, возачот се здобил со полесни повреди и е надвор од животна опасност, а од оваа несреќа автомобилот е речиси уништен.