Српскиот дизајнер Саша Видиќ удри по македонските пејачки: „Оваа Велевска под итно да намали со пластичните операции!“

189

Српскиот дизајнер и стилист Саша Видиќ деновиве беше гостин во „Бекстејџ“, а во интервјуто освен што зборуваше за својата кариера, исто така прокоментира и неколку наши домашни пејачки и ги оцени нивните стајлинзи.

На тапет се најдоа Викторија Лоба, Марјана Станојковска, Сузана Гавазова, Сани Гроздановска и Елена Велевска, а еве што кажа за нив… Најлошо помина Велевска за која кажа дека под итно мора да го смени начинот на облекување, но и да намали со хируршките интервенции.

Целото интервју погледнете го во продолжение: