Срамотно местење: Еве како се влегува во прва лига во Колумбија (ВИДЕО)

169

Клупскиот фудбал во Колумбија го достигна дното за време на натпреварот меѓу Ланерос и Унион Магдалена.

Гостите запишаа победа од 1-2 и со тоа го освоија првото место во групата, кое им донесе пласман во елитното натпреварување. Она за што се зборува на големо е начинот на кој што беше остварен позитивниот резултат.

Домашната одбрана остана „закопана“ при вториот гол на натпреварот за гостите. Тоа доволно покажува за нивната намера и очигледното местење на овој дуел.

Фановите на социјалните мрежи се шегуваат дека ова потсетува од начинот на кој што се местеше во времето на Пабло Ескобар…