NBA колумна на Димитар Младеновски-Мајкл против Доминик (ВИДЕО)

449

Секој двобој помеѓу Мајкл Џордан и Доминик Вилкинс носеше голема возбуда. Едно секогаш беше сигурно, навивачите ги очекуваше вистинско шоу. Во прилог следува видео од сезоната 1990-1991. Оваа година, Чикаго успеа да ја освои својата прва шампионска титула. Од друга страна, Атланта имаше исклучително силен состав и претставуваше тежок противник за секого. На 18-ти Јануари 1991 година, пред скоро 17.000 гледачи во (преполната) ОМНИ Арена во Атланта, големите пријатели имаа едно од многуте меѓусебни дуели, на задоволство на сите кошаркарски фанови. Уживајте…

NBA FAN 

Димитар Младеновски