Сопругата на српската НБА ѕвезда Дарко Миличиќ во најжешко издание: Ги спушти гаќичките, па си направи селфи! (ФОТО)

94

Српската НБА ѕвезда Дарко Миличиќ сè уште е често во центарот на вниманието, како во српските, така и во американските медиуми, а во тоа му помага неговата жешка и  добро подготвена сопруга.

Зорана Миличиќ станува сè попопуларна на Инстаграм, бидејќи со својата извајана фигура и провокативни тетоважи го привлекува вниманието на голем број следбеници.

Таа е исто така успешна претприемачка која има свој моден бренд, а сега ги „запали“ социјалните мрежи со една фотографија!

Зорана откри повеќе од кога и да е порано, откако со едната рака ја спушти долната тренерка под која убаво се гледа дека не носи гаќички!

Иако е мајка на три деца Зорана е вистинска набилдана се кс бомба. Таа долго време е во брак со поранешната НБА sвезда, а заедно со Дарко ги имаат синовите Лука и Лазар, како и ќерката Лара.