Со јајца и брашно Нејмар му го честиташе роденденот на Кутињо (Видео)

790

Филипе Кутињо ќе биде исклучително важна алка во составот на Тите на претстојното Светско првенство во Русија, натпеварување пред кое големата ѕвезда на Барселона интересно го прославува својот 26-ти роденден.

Кутињо денеска беше главен лик на тренингот на Бразил поради фактот што е роден на денешен ден пред 26 години, а ваквиот повод, беше и добра инспирација за Нејмар и останатите колеги како Вилијан, Жесус, Марсело и останатите да го изненадат со јајца и фрлање брашно на главата….