Со Интер „растурав“ и Пандев ми беше најомилен: Голем како играч и човек!

226

23-годишниот полски интернационалец е тимски колега на македонскиот репрезентативец Горан Пандев (35) во Џенова.

И двајцата играат во делот на нападот во италијанскиот клуб, Кшиштоф Пјатек дојде од Краковиа и за краток период успеа да го привлече вниманието во Италија.

Во интервју за италијанските медиуми, Пјатек зборуваше за еден од нашите најдобри фудбалери и како со Интер успеал да дојде до „тројна круна”.

„Како дете имав постер на Роналдо и дрес на Зидан, но на видео играта „ФИФА”, со Интер освои тројна титула и Горан ми беше фаворит, најомилен. Тој освои сè и сега играме заедно. одличем како играч и како личност”.

loading...