СЛУЧАЈНО ИЛИ НЕ: Ракометар на Веспрем се забавува со вардарци на Хвар! (ФОТО)

152

Како што е познато, ракометарите на Вардар веќе неколку дена се на хрватското приморје на заеднички одмор.

На една од забавите на Хвар, во друштво на вардарци, случајно или не, беше словенечкиот интернационалец од Веспрем – Борут Мачковшек.

Дали тоа е новото име на листата на вардаровот раководство во потрагата по лев бек, останува да видиме во следниот период.

Мачковшек има активен договор со унгарскиот тим, но и Толедо имаше со Висла Плоцк, па Вардар успеа да го донесе во своите редови.