Славниот глумец го “почести” Доналд Трамп со неговата омилена псовка

94

Славниот американски глумец Семјуел Л. Џексон во своите филмови често ја употребува псовката “motherfuc*er”, а истиот збор го искористи и за американскиот претседател Доналд Трамп.

За време на минатонеделниот говор само неколку часа после заклетвата, конгресменката Рашида Тлаиб го нарече американскиот претседател Доналд Трамп “motherfuc*er” и побара негов импичмент.

Истото го направи и Џексон по пат на Твитер со што очигледно ја поддржа конгресменката.

Од друга страна имаше и такви кои ја критикуваа Тлаиб за пцовката, а Трамп нејзините коментари ги нарече срамотни.

Тлаиб не остана должна и порача дека “секогаш ќе ја кажува вистината” со хештегот кој јасно говори дека не жали за своите постапки.

loading...