Славниот фудбалер водел двоен живот: Сопругата ја открила суровата тајна дека тој има и друго семејство (фото)

152

Поранешната сопруга на славниот фудбалер Патрис Евра се шокирала кога дознала дека тој ја изневерувал со друга жена, пишува „The Sun“. Сепак, следеше вистински ладен туш кога дознала дека француската легенда има љубовница и две деца.

Сандра (39) пред новинарите изјави дека дознала дека Патрис ја запознал д-р Гариела Бирли (32) во Лас Вегас пред неколку години.

Набргу потоа, тие влегоа во љубовна врска, иако Патрис беше женет за Сандра со која има две деца. Патрис (39) продолжи да се гледа со Габриела кога се вратија во Велика Британија.

Габриела, нејзината сестра Ребека (36) и мајката Марија (56) одлетаа во Бразил за да гледаат како игра Евра за Франција на СП 2014 година.

ФОТО:ПРОФИМЕДИА

Следниот ден, Сандра позираше во маицата на француската репрезентација со број 3, што ја носеше нејзиниот сопруг.

Минатата недела Сандра откри дека таа и Патрис се на пат да се разведат по 25 години заеднички живот. Евра ја напушти семејната куќа во Париз во јануари за да работи за „Sky Sports“ и сега живее со манекенката Марго Александра (25), огичлено сакајќи да живее ергенски живот иако има сопруга и деца, љубовница со деца, а сега и уште една.

Сандра, која ја запозна Евра кога имаа 14 години, рече:

ФОТО:ПРОФИМЕДИА

„Патрис е единствениот човек што некогаш сум го сакала, и тој беше суров кон мене“.

Синоќа, извор близок до семејството на Евра во Велика Британија изјави: –

“Сандра ќе се распадне после ова. Тој водеше двоен живот и ја изневеруваше со години. Нејзините деца имаат полубрат и полусестра. Тоа е неверојатна ситуација”, пишува „The Sun“.