Се запали авион со 100 патници: Голем пожар на аеродромот во Техеран

0
134

Авион на “Iran Air” со 100 патници се запали на аеродромот Мехрабад во иранскиот главен град Техеран, пренесува новинската агенција „Фарс“.

Половина од вкупниот број на патници биле евакуирани и итните служби реагирале, по што веднаш бил изгаснат пожарот. Инцидентот се случил во 21:00 часот по локално време.

За среќа, никој од патниците и членовите на екипажот не биле повредени, а на лице место пристигнале околу 10 против-пожарни возила кои ги спасиле патниците, како и авионот.

Новинската агенција „ИСНА“ пренесува дека пожарот набрзо после избивањето бил изгаснат, а засега не се познати причините поради кои избил пожарот.

 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here