Робин Худ од Мекдоналдс: Дал отказ и открил што ставал во порциите на клиентите секој ден

184

Коди Бондарчук, поранешен вработен во Мекдоналдс, на својот Твитер профил споделил тајна која ја криел додека работел во овој ресторан.

Овој Канаѓанец оддал како им помагал на своите клиенти:

“Две и пол години работев во Мекдоналдс и ставав 11 пилешки стапчиња во секоја нарачка во која требаше да се ставаат 10”, напишал Коди.

Ваквиот твит собрал речиси 900.000 лајкови, а во коментари се нижеле пофалби и позитивни критики за ова момче.

“Ти си секојдневен херој! Тоа се малите работи кои ги радуваат луѓето”, стои во еден од коментарите.

Некои и се пошегувале со Канаѓанецот:

“Дали можеби сега работиш во банка? Многу би нѝ значело”, напишал еден корисник на Твитер.