Пронајдени повеќе коски од човечко тело на улица „Самоилова“ во Скопје

202

Вчера околу 19.50 часот во СВР Скопје, било пријавено дека на ул.„Самоилова“, на парцела позади Француските гробишта, во свлечиште од земја биле пронајдени повеќе коски од човечко тело.

Извршен е увид на местото и по наредба на Јавен обвинител коските се предадени на Судска медицина за понатамошна постапка.