Претепан возач на ЈСП

984

Возач на автобус на ЈСП бил претепан од едно лице со употреба на тврд предмет.

Имено, во неделата, во 20:50 часот во СВР Скопје, четириесет и седумгодишниот А.З. од Скопје пријавил дека околу 20:30 часот на подрачјето на Центар, додека извршувал работни задачи како возач на автобус на ЈСП, бил физички нападнат од едно лице, кое употребило тврд предмет.

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.