Попович му се доверил на Ѓорѓевиќ: Ние сме е*ена група лузери! (ФОТО)

139

Без разлика што дуелот помеѓу Србија и САД беше само пресметка за пласман од 5-8 место, а не големо финале на Мундобаскетот во Кина како што многумина предвидуваа, интересот во јавноста воопшто не изостана, а од Донгуан се пренесува буквално секој збор кажан од актерите на теренот.

Најинтересно сепак беше индиректното прераскажување на разговорот помеѓу двајцата селектори, Грег Попович и Александар Ѓорѓевиќ, а кој преку својот твитер-профил го пренесува познатиот коментатор на РТС, Слободан Шаренац.

„ПОПОВИЧ ВО ДОВЕРБА ДО ЃОРЃЕВИЌ: НИЕ СМЕ Е*ЕНА ГРУПА ЛУЗЕРИ“, НАПИША НОВИНАРОТ НА СРПСКАТА НАЦИОНАЛНА ТЕЛЕВИЗИЈА.

ПРЕТПОСТАВКИТЕ СЕ ДЕКА ИЗЈАВАТА НА ПОПОВИЧ СЕ ОДНЕСУВА НА ДВЕТЕ СЕЛЕКЦИИ, КОИ НЕ СЕ НАЈДОА ОНАМУ КАДЕ ШТО СЕ НАДЕВАА, А ТОА Е ВО ПОЗИЦИЈА ДА СЕ БОРАТ ЗА ЗЛАТНИОТ МЕДАЛ.