ПОЛИЦИЈА ВРИЕ, СТОЛИЦИ ФРЛАЊЕ ВО ШАНК! Драма во ексклузивен скопски локал

394

Синоќа се случувала вистинска драма во познат скопски локал откако влегле инспектори од Државниот пазарен инспекторат.

ТВ 21 објави дека таму биле присутни пет полициски возила, а во текот на акцијата пристигнало и возило на Итната медицинска помош.

Инаку, на социјалната мрежа Твитер, дел од гостите објавиле дека внатре дошло и до голема физичка пресметка. Ова се дел од постовите:

Во текот на денешниот ден се очекуваат повеќе информации за тоа што синоќа се случувало во локалот на Булевар „Илинден“.