Пејачката Мартина е неутешна по убиството на сопругот: „Помина еден месец откако проклетите душмани те земаа“ „На тој што ни ја нанесе болката му посакувам истово да го доживее“

0
340

екогашната македонска поп-пејачка Мартина Димовска минатиот месец се соочи со голема животна трагедија. Имено, нејзиниот сопруг Антонио Парапулов ладнокрвно беше убиен во пресметка на улицата Рузвелтова, а Мартина се’ уште не може да се помири со загубата. Па така, деновиве на социјалните мрежи објави нивна заедничка фотографија под која напиша:

Токи мој… месец дена помина откако проклетите душмани те земаа… Ми фалиш, душичке, ми фалиш, Муцееее… Антониа те бара, срцево те бара!!! Знам дека не’ гледаш и не’ чуваш од горе, ми даваш сила да се борам како лавица!!! На тој што ни ја нанесе болката му посакувам истово да го доживее… Те сакаме“, напишала Мартина.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here