Она што на Живкица Каленикова и семејтвото им се случи на Скијатос ќе го паметат засекогаш! (видео)

570

Познатата телевизиска водителка Живкица Каленикова заедно со семејството летува на популарниот грчки остров Скијатос.

Жиле не пропушти да ја сподели убавината на плажата Лаларија каде се доаѓа само по воден пат.

ФОТО:ИНСАТГРАМ/ЖИВКИЦА КАЛЕНИКОВА

Интимната семејна атмосфера додека се забавуваат во кристално сината вода, Жиле ја објави на својот Инстаграм профил, но една снимка посебно воодушеви.

ФОТО:ИНСАТГРАМ/ЖИВКИЦА КАЛЕНИКОВА

Имено, она што им се случи сигурно била најголема радост за децата, Даријан, Марко и Ана, а не се сомневаме дека возбудата била иста и кај мама и тато Зоран.

Додека пловеа, околу нивниот глисер пливаа четири делфини кои го испуштаа најубавиот звук на светот.

Ова ќе беше штета да не го доловеа со камера, а снимката предизвика доста коментари кај следбениците и пријателите кои посакаа да бидат на нивно место.

View this post on Instagram

meandflipper?Summervibes❤️

A post shared by Zivkica Kalenikova (@zivce) on