Новогодишни желби на хороскопските знаци : Биковите да се опуштат, Јарците да се поспонтани

166

Овен – Престанете да им угодувате на луѓето постојано

Истоштени сте од сите напори да им угодите на луѓето и потребна ви е сила да се грижите и за себеси. За новата година, посакувате да престанете да правите се што другите ќе побараат од вас. Научете да кажете не меѓу многуте барања кои другите ги имаат од вас.

Бик – Дозволете им на луѓето да ве запознаат

Не градете ѕид околу себе постојано. Во 2020, посакувате да можете да се опуштите конечно и да го отворите својот ум и срце кон другите. Не се плашете постојано дека ќе бидете повредени. Не е крај на светот.

Близнаци – Прифатете ги работите што се менуваат

Во 2020, сакате да престанете да се нервирате за она што се менува и на што немате влијание во животот. Прифатете го непознатото и дочекајте го во прегратки. Никогаш не можете да знаете што ќе ви донесе.

Рак – Не се ограничувајте себеси оваа година

Дозволете си да се опуштите на многу различни начини. Доволно сте храбри, но само треба да и дозволите на храброста да излезе од вас. Во 2020, посакувате да се опуштите повеќе и да не се однесувате како постара личност која нема енергија. Не се плашете.

Лав – Фокусирајте се на едно нешто

Посакувате конечно да можете да се фокусирате на една личност и да и дозволите да ве сака. Успорете малку, не брзајте. Дозволете им на луѓето да ве сакаат, без да имате постојана потреба некој да го храни вашето его.

Девица – Поедноставете си го животот

Лесно е да се живее во хаос, но време е малку да успорите и да се организирате. Ослободете се од работите кои не ви се потребни. Дишете длабоко и опуштете се.

Вага – Ставете си се себеси на прво место

Поминавте многу денови грижејќи се за другите изминатиот период, но сега е време да се ослободите од мислењата на другите, бидејќи тоа не е важно за вас. Време е конечно да се ставите себеси на прво место.

Шкорпија – Прифатете помош од другите

Поминавте низ многу во последно време и сега треба да се ослободите од сиот тој товар. Но, не се плашете да го отворите своето срце и да им дозволите на другите да бидат тука за вас.

Стрелец – Стабилизирајте се

Конечно сакате да се стабилизирате, да си донесете смеа и да уживате во добрата забава, без постојано да морате да трчате.

Јарец- Бидете покреативни

Во 2020, сакате да сте поопуштени и поспонтани. Најдете време да се поврзете со својата креативна страна.

Водолија – Поставете важни граници

Вашето мило срце и карактер се како магнет за токсични луѓе. Не дозволувајте го тоа оваа година. Ослободете се од сите оние луѓе кои ја насочуваат својата негативна енергија кон вас.

 

Риби – Опуштете се и бидете свои

Ова е година конечно да се опуштите и да бидете свои. Бидете искрени кон себе и за тоа што вистински го сакате. Не морате да се докажувате постојано, за кого го правите тоа?