Новиот фестивалски тренд ѝ стана омилен на машката популација: Девојките ги посетуваат фестивалите со голи “украсени” гради

287

Минатата недела се одржа популарниот фестивал Гластонбери, каде јасно можело да се забележи дека трендот на носење светкави украси на градите не е завршен.

Станува збор за одважен тренд кој започна пред една година на Коачела, а вљубеничките во истиот започнале да ги посетуваат познатите фестивали во топлес изданија, само со светки и други украси залепени на нивните деколтеа.

За да создадат “градник”, девојките користат кристали и бои за тело, додека други само лепат неколку кристали на брадавиците и се спремни за забава. Бидејќи минатиот викенд Велика Британија беше погодена од топлотен бран, јасно е зошто дел од девојките не носеле градник или класичен топ.

По успехот на минатогодишната Коачела, украсите на градите се појавија и оваа година на многу други фестивали, а ваквиот тренд доби пофалби од голем дел од машката популација.

View this post on Instagram

ANYONE AT GLASTONBURY?! ✨✨ Come and find me at @thegypsyshrine to see all of the stuff I painted ?? Have a picture in front on my ?BUTTERFLY WINGS? then post and #sophieteabutterfly for a chance to win a GLITTER PACKAGE?? OH, and you could get yourself a pair of glitter tits whilst you're at it! xxxxx . . . . . #glastonbury #glastonburyglitter #glastonbury2017 #glitter #glitterlife #festivalglitter #glittertits #thegyspyshrine #glitterboobs #glitterlife #glitterbum #pinkhair #sophieteaart #butterflyart #butterflywings #butterfly #wings #artlife #artist #festivalartist #festivalinstallations #installation #festivallife #festivalbutterfly #artistinspo #artist_sharing #artist_4_shoutout #artist_features

A post shared by S O P H I E T E A (@sophieteaart) on