Нов скандал: Раперот Раста заедно со старлета фатен како конзумира дрога

901

Стефан Ѓуриќ – Раста и старлетата Анџела Вештица наводно заедно користеле наркотици во Берлин, пишува српски „Телеграф“.

Раста и Анџела не знаат пристојно да се однесуваат, немаат ниту К од култура. Не се знае каде пошокатно се однесуваа, дали на настап или во хотелот каде беа сместени заедно со остатокот од бендот на Раста. Се дрогираа покрај базенот, па тоа го објавија на социјалните мрежи. Другите гости во хотелот беа згрозени од нивното однесување и галамата која ја правеа, открил извор за „Телеграф“ и додал дека раперот воопшто не обрнувал внимание на туѓите коментари .

Stefan Đurić Rasta
Фото: Принтскрин, Јутјуб

Анѓела и вака е впечатлива, а кога почна да мота џоинт сите останаа во шок. Се смееа и се иживуваа над вработените во хотелот, потоа се префрлија во соба каде нарачуваа алкохол. На Раста тавкото однесување не му личи затоа што има дете, додал изворот.

Anđela Veštica
Фото: Принтскрин, Јутјуб

За потсетување,ова не е прв пат Раста јавно да консумира наркотици. Неодамна објави видео на кое мота џоинт во банкнота од 500 евра, а сличен испад имаше и кога изјави дека би бил посреќен кога неговата ќерка би консумирала марихуана, отколку да пие алкохол. Ќе виидме како овојпат раперот ќе проба да го оправда овој свој непромислен потег.