Не можеше да ги контролира емоциите: Легендарниот хрватски коментатор вака ги доживеа головите (ВИДЕО)

924

Репрезентацијата на Хрватска со победата против Аргентина од 3-0 во рамки на Д групата од Мундијалот во Русија се пласираше во 1/8 финалето.

Ребиќ, Модриќ и Ракитиќ погодија за „коцкестите“ во убедливата победа.

Забавно и интересно е да се слушне реакцијата на легендарниот коментатор на ХРТ, Драган Чосиќ.