NBA колумна на Димитар Младеновски-NBA ѕвездите против “својот” тим (ВИДЕО)-1

655

Отсекогаш претставувало вистинско задовлство да се гледаат NBA ѕвездите како се враќаат “дома” да настапат против своите поранешни тимови. ЛеБрон Џејмс против својот Кливленд, Кемба Вокер против Шарлот (градот во кој претставува “икона” и најдобар играч во историјата на тимот од Северна Каролина), секое појавување на Дерик Роуз во родниот Чикаго, Кармело Ентони и секој волшебен момент кога ке се појави пред навивачите на Њу Јорк каде (по заминувањето во 2016) остана обожуван итн. Во прилог следува прво видео во кое ви ги претставуваме најинтересните приказни кога NBA ѕвездите се соочиле со “својот” (поранешен) тим. Уживајте…

NBA FAN

Димитар Младеновски