Најскапите домови некогаш купени од страна на познатите личности (фото)

573

Од Опра Винфри до Том Круз, кои ѕвезди даваат милиони долари за раскошни имоти?

 

Познатите личности обожаваат луксузни недвижнини и неретко даваат вртоглави суми за нив.

Некогаш ги задржуваат како свој дом, а некогаш само ги реновираат и за кратко време ги продаваат.

Опра Винфри – 100 милиони долари во Калифорнија

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-03.jpg

Хју Хефнер (Плејбој вилата) – 100 милиони долари Калифорнија

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-02.jpg

Бијонсе и Џеј Зи  – 88 милиони долари во Калифорнија

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-04.jpg

Бред Пит и Анџелина Џоли – 67 милиони долари во Франција

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-06.jpg

Том Круз – 59 милиони во Колорадо

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-05.jpg

Тајгер Вудс – 54.4 милиони долари на Флорида

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-07.jpg

Гвен Стефани – 35 милиони долари во Калифорнија

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-08.jpg

Лејди Гага – 23 милиони долари во Калифорнија

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-09.jpg

Ким Кардашијан и Канје Вест – 20 милиони долари во Калифорнија

najskapite-domovi-nekogash-kupeni-od-strana-na-poznatite-lichnosti-foto-10.jpg