На премиерата на филмот актерите никој не ги погледнал: За сè е виновна таа!

226

Ефектниот фустан направил Андријана Лима цело време да биде во центарот на вниманието. Во Лос Анџелес била одржана премиерата на филмот „Once Upon a Time… In Hollywood“ на Квентин Тарантино, во кој главните улоги ги толкуваат големите ѕвезди на Холивуд – Бред Пит, Леонардо Ди Каприо и Марго Роби.

Кога станува збор за вакви настани, секогаш целото внимание е насочено кон филмската екипа, а особено кога станува збор а вакви големи ѕвезди.

Сепак овојпат тоа не било така, благодарение на една жена – Адријана Лима.

Преубавата Бразилка ги засенила сите собрани ѕвезди и на црвениот тепих прошетала во ефектен црвен фустан со шлиц и од предната и од задната страна.

Фустанот бил покриен со светкави детали и бил искомбиниран со високи потпетици во иста боја, а својата убавина дополнително ја истакнала со впечатливо црвен кармин, кој претставувал совршен контраст на нејзината насмевка и темната коса.