Moќната порака на маичката од Даниел Аврамовски: Цел Фејсбук пишува за играчот на Вардар (ФОТО)

141

Фудбалерот на Вардар Даниел Аврамовски секогаш игра само за Македонија.

Каде и за кого и да игра тој на маицата под официјалниот дрес носи порака која што е иста како и на навивачката група Комити и најголем дел од Македонците.

На вчерашниот дерби натпревар помеѓу Вардар и Шкендија, Аврамовски ја покажа пораката испишана на маичката под неговиот дрес.

“Само една има вистина, има една Македонија, делете ја парчете ја, пак ќе биде наша најмила”.