Мбапе со ново достигнување за Франција

510

Францускиот репрезентативец, Килијан Мбапе запиша уште едно достигнување.

Младиот фудбалер на ПСЖ стана првиот играч во историјата на „петлите“ кој дал 10 голови за тимот пред да наполни 20 години.

Мбапе има 19, а во декември ќе наполни 20 години.

Пулените на селекторот Дидие Дешан надополнија заостанување од два гола во последните 15 минути од натпреварот против Исланд и ремизираа 2:2.

Токму Мбапе изедначени по исполнување на пенал и го постави конечниот резултат.