Маја Беровиќ ја копира Сања Барбика?! – Во рок од еден месец извадија слични спотови

731

Српската пејачка Маја Беровиќ неодамна го промовираше новиот албум а меѓу темите кои што се најдоа на него е и рефренот „Интиме“ за кој сними провокативен видео запис кој многу потсетува на спотот на фолкерката Сања Цинцева за „Барбика кралица“.

Имено, и двете пејачки во видеото заводливо танцуваат пред олдтајмер облечени во секси бодиња, а дали станува збор за случајност или Маја ја ископирала Сања, проценете самите…

Инаку, по повод ова ја исконтактиравме Сања која накусо ни објасни дека мисли оти станува збор за случајност и додаде дека е среќна што со Маја со имаат вкус кога спотовите, но и музиката се во прашање.

„Мислам дека е случајност, јас ја почитувам работата на Маја Беровиќ и морам да кажам дека многу ми се допаѓаат нејзините нови песни и стилот кој го практикува во последните неколку години, кажа Сања.

Погледнете ги видеата и пишете ни во коментар ваше мислење…