Мафијашка пресметка во скопски Бутел, специјалците реагираа, еве ги деталите

1247

Во 17:47 час. О.И. пријавил дека на ул.„Христијан Тодоровски Карпош “новиот дел после подвозникот од десната страна ,од 2 ПМВ едното Фолксваген Пајтон и ПМВ Ауди 4 во правец на О.И. од страна на неколку лица било пукано со автоматско оружје но никој не бил повреден ,(пријавителот посочи дека препознал дел од напаѓачите).

Се работи на расчистување на случајот.