Лоша вест за Лидс Јунајтед: Џани ја „заврши“ сезоната

0
107

Претендентот за влез во Премиерлигата, Лидс Јунајтед, излезе со соопштение за посериозна повреда кај Езѓан Алиоски, кој ќе мора да оди на операција.

Со ова буквално заврши и сезоната за македонскиот интернационалец, кој на мечот со Брентфорд заработи сериозна повреда.

Алиоски ќе биде денеска опериран и се очекува да биде надвор од комбинација околу 6 до 8 недели“, порачаа во соопштението.

Сигурно дека ова е неповолна вест за Лидс Јунајтед, бидејки популарниот Џани сезонава е еден од највиталните точки на оваа екипа, која се бори за влез во најелитното натпреварување во Англија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here