Летото заврши ама не и жешките фотографии на Емили Ратајковски: Бикинито кое го носи е повеќе од вулгарно! (фото)

153

Емили Ратајковски важи за една од најпосакуваните жени во светот која редовно „бомбардира“ со провокативни фотографии за нејзините фанови. Таа го стори тоа сега, но се фолираше дека алудира на шапката, а не на голотијата и провокацијата.

Емили објави серија секси фотографии од плажа на кои се гледа како позира во провокативен костим за капење, со бујните гради во преден план.

„Ми се допаѓа шапката“, напиша Емили.

ФОТО:ИНСТАГРАМ

Сепак, малкумина „се фокусираа“ на нејзината шапка, туку на раскошот кој го „сервираше“.

Тоа не и беше доволно, па почести со уште една уште попровокативна, само овој пат наместо на горниот дел, фокусираше подолу.

ФОТО:ИНСТАГРАМ

Иако во денешно време мажите сакаат жени со облини, Емили не е во таа категорија, па иако е слаба и повеќе од што треба, таа е миленичка на посилниот пол и надвор од сите категории за физичка убавина.