Куќата на Мијалков на Водно опколена со полициски возила (ФОТО)

205

Три полициски возила се паркирани утрово пред влезовите на куќата на Сашо Мијалков на Водно. По вчерашната информација дека полицијата не  може да го најде Мијалков за да му го врачи решението на Кривичниот суд за домашен притвор, полицијата е во потрага по Мијалков. Неофицијално распишана е и потерница по Мијалков. Од МВР велат дека се преземаат мерки и активности за негово пронаоѓање.