Кори има 39, Крис Џенер 64 години и се лудо вљубени – романсата на двојката низ фотки

250

64-годишната Крис Џенер е во врска со 39-годишниот Кори Гембл уште од 2014-та. А, огромната возрасна разлика, изгледа воопшто не им пречи.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-01.jpg

Крис има репутација на жена која сака да се забавува, додека Кори го бие глас дека повеќе ужива во домашна атмосфера.

Но секојпат кога Крис управува со империјата Кардашијан или присуствува на најгламурозната забава, Кори е покрај неа.

Јавноста долго време ја очекува свадбата на овој пар, но дали ќе се венчаат или не, изгледа не им прави голема разлика, бидејќи љубовта помеѓу нив секако постои.

Следниве фотографии го докажуваат тоа:

Прегратки за 60-тиот роденден

Пред 4 години, Крис наполни 60 години, а роденденот не помина без огромна забава.

На забавата, се разбира, присуствуваше и Кори, кој со прегратки ја покажуваше неговата љубов кон Крис.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-02.jpg

Слика вредна илјада зборови

Оваа фотографија одлично ја прикажува врската на Кори и Крис.

Двајцата постојано ја покажуваат нивната наклонетост, а насмевката на Крис навистина кажува сè.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-03.jpg

Кори е дел од семејството

Оваа фотографија е направена кога Ким и Кортни решија да волонтираат. На настанот присуствуваа и Крис и Кори кои ја покажаа нивната поддршка.

Кори дефинитивно веќе е дел од семејството.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-04.jpg

Суптилен допир

На оваа фотографија Кори суптилно ја допира Крис, а таа навистина изгледа вљубено.

Ваквите моменти не се реткост за нив двајцата.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-05.jpg

Сладок бакнеж

Селфи манијата ги зафати сите, па дури и Крис и Кори. На оваа фотографија се гледа како Кори се обидува да направи селфи додека ја бакнува Крис.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-06.jpg

Поддршка

Многумина велат дека Кори е грижлива и внимателна личност.

На оваа фотографија тој ја држи Крис за половината, со тоа кажувајќи ѝ дека е овде за неа.

И повторно, нејзината насмевка кажува сè.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-07.jpg

Повторно со семејството

Кори се придружил на фотографијата на Крис со Кајли и Сторми, на венчавката на Џастин Бибер.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-08.jpg

Целото внимание врз Крис

Кори секогаш ја покажува неговата љубов кон Крис, но секојпат со доза почит.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-09.jpg

Говорот на телото кажува многу

Насмевката на Кори и опуштеноста на Крис покажуваат колку им е убаво кога се заедно.

Знаевте ли дека тие се запознале на 40-тиот роденден на дизајнерот Рикардо Тиши во 2014-та?

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-10.jpg

Заедничко забавување

Веќе напоменавме дека Крис сака да се забавува, а Кори да се релаксира. Сепак, кога Крис сака да се забавува, Кори никогаш не ја остава сама.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-11.jpg

И двајцата изгледаат среќно

Ова е фотографија од почетокот на нивната врска и уште тогаш постоела посебна хемија помеѓу нив.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-12.jpg

Прегратки на море

Без разлика дали се на Ибица или Сен Тропе, овој пар ужива во авантурите на јахта.

И овојпат, изгледаат како да не можат да ги тргнат рацете еден од друг.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-13.jpg

Позирање

Многумина се убедени дека врската на Крис и Кори е повеќе бизнис отколку романса. Сепак, тој редовно се појавува на „Keeping Up with the Kardashians“. Но, оние што ги познаваат, тврдат дека тие се лудо вљубени.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-14.jg.jpg

Пред излегување

Овде парот позира пред излегување. Изгледа Кори морал да трпи уште една забава.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-15.jpg

Семејна фотографија во Мадам Тисо

Лево се наоѓа восочната фигура на Кортни, а веднаш до неа стои вистинската Крис. Кори, пак, стои до восочната фигура на Крис, па дури ја ставил и раката на нејзиното рамо.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-16.jpg

Јавно покажување нежности

Ова е навистина интересна фотографија од Крис и Кори. Без разлика дали Кори ѝ го допира задникот или само ѝ ја мести облеката на Крис, очигледно и двајцата се забавуваат.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-17.jpg

Уште една забава

Знаевте ли дека Клои не била во најдобри односи со Кори? Наводно, таа не му верувала.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-18.jpg

Сладок гест

Оваа фотографија е направена на јахта во Сен Тропе. На фотографијата се гледа како Кори ѝ го мести ланчето на Крис и внимава на нејзиниот изглед.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-19.jpg

Секогаш ја води

Очигледно, Кори е многу заштитнички настроен кон Крис. Речиси секогаш ја држи за рака или за половина, а ова однесување кажува многу.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-20.jpg

Дали некогаш ќе се венчаат?

Еднаш Елен ѝ поставуваше прашања на Крис за нејзините планови за брак. Крис се пошегува дека веќе била во брак двапати, и ништо не излегло како што планирала.

„Мислам дека сè додека работите одат добро, нема зошто да ги менуваме“, изјави Крис.

romansata-na-kris-jenner-i-korbi-niz-fotografii-21.jpg