Домашните фотографии открија со кого Северина ги поминува вечерите во Сплит ФОТО

84

Хрватската пејачка Северина Којиќ објави неколку опуштени фотографии од својот дом во Сплит и откри со кого поминува времето во нејзиниот роден град.

Пејачката се фотографирала во опуштено издание со нејзината внука Мија Поповиќ и со пријателите Соња Дворник и Анте Шимац. Со нив била и блиската соработничка на Северина, Ведрана Васиќ.

Дека ужива во родниот град, покажува насмевката која Северина не го симнува од лицето на фотографиите. На фотографиите таа позирала во невообичаено, опуштено, домашно издание.

Многумина забележаа дека на нејзината десна рака се гледа прстен.

ФОТО: Инстаграм/Индекс.хр