Кевин Њокас навиваше заедно со Комити, на трибините против Пелистер (ВИДЕО)

186

Едвај две недели има откако направи трансфер од Металург во Вардар, а веќе ги воодушеви навивачите и со вакви гестови им станува миленик. Њокас блесна против Мешков Брест со 8 од 8, а вечерва во дербито против Пелистер навиваше и скокаше од трибина како прав навивач.

Инаку Вардар го доби Еурофарм Пелистер со 29:25. Тимур Дибиров постигна 10 гола.