Какво ќе биде времето до петок? (ФОТО)

171

Следува период на сончево време со умерен северен ветер. Утрата ќе бидат студени, а дневните температури ќе бидат значително повисоки.

Утрото утре ќе биде постудено, а преку денот сончево и потопло. Ќе дува умерен североисточен ветер.

Еве какво ќе биде времето до петок.