КАКВА БРАВУРА! ЦЕЛА ЕВРОПА СЕ ЧУДИ НА ОДБРАНАТА НА МИТРЕВСКИ (ВИДЕО)

1812

Никола Митревски ја има најдобрата одбрана во досегашниот дел од Лигата на Шампионите, откако македонскиот голман со фудбалска парада го запре Жоан Канелјас во обидот, по двоен цепелин да ја затресе неговата мрежа.

Нашиот репрезентативец го заврши мечот со 15 интервенции и беше избран за МВП на натпреварот, но оваа одбрана дефинитивно е број еден од репертоарот на Митревски.

МОЖЕ ДА ВЕ ИНТЕРЕСИРА:

Сите 8 голови на Столе во рекордната партија во ЛШ! (ВИДЕО)