Јувентус слави титула, Роналдо ужива во Дубровник!

0
193

Иако сезоната е во полн ек, фудбалерот на Јувентус доби дозвола од клубот да замине на неколкудневен одмор.

Италијанскиот шампион е слободен оваа недела бидејќи се игра Купот на Италија, па Кристијано Роналдо одлучи да замине во Дубровник со својата девојка Георгина.

Таму ги прослави велигденските празници, а се очекува да биде подготвен за дербито со Интер на 27 април.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Please enter your comment!
Please enter your name here