Јувентус слави титула, Роналдо ужива во Дубровник!

220

Иако сезоната е во полн ек, фудбалерот на Јувентус доби дозвола од клубот да замине на неколкудневен одмор.

Италијанскиот шампион е слободен оваа недела бидејќи се игра Купот на Италија, па Кристијано Роналдо одлучи да замине во Дубровник со својата девојка Георгина.

Таму ги прослави велигденските празници, а се очекува да биде подготвен за дербито со Интер на 27 април.

loading...