Изгубете го вишокот килограми со индиска диета, првите резултати очекувајте ги за седум дена

659

Во индиската кујна најзастапени продукти се оризот, варениот зеленчук, јаткасти плодови, црн чај со додатоци како млеко, цимет и кари. Оваа диета се базира само на овие намирници. Оризот во индиската култура се јаде со малку кари и цимет и понекогаш станува збор за интегрален ориз.

Во прилог Ви ја откриваме оваа популарна диета со која за седум денови ќе ги имате првите резултати.

Прв ден

Доручек: Салата со краставица и зелен зеленчук по избор, шоља црн чај

Ручек: Варен комир, спанаќ, една чаша млеко

Вечера: Салата со јаболка, морков и лажица мед

Втор ден

Доручек: Три варени јајца, 200 милилитри млеко

Ручак: Варен грав или леќа, една шоља црн чај

Вечера: Пет лажици варен ориз

Трет ден

Доручек: Два портокали, 10 бадеми

Ручек: Шест лажици ориз, целер, шоља црн чај

Вечера: Супа од ориз, млечен намаз без масти

Четврт ден

Доручек: Банана, една чаша млеко без маснотии

Ручек: Пет лажици варен ориз, динстан зеленчук (сè освен компир)

Вечера: Шоља црн чај, варен зеленчук по избор

Петти ден

Доручек: Салата со домати и пиперки со малку маслиново масло

Ручек: Седум лажици варен ориз, спанаќ, 200 милилитри млеко, маслиново масло

Вечер: Банана и грејпфрут