Интер на шопинг во Лондон

151

Некогашниот италијански гигант кој долги години е далеку од славните денови, Милан во јануари повторно ќе мора да купува со цел да се обиде да ја спаси сезоната колку што е можно.

Како што пренесува „Кориере дело Спорт“, тренерот на Интер, Антонио Конте има намери да пазари од својот поранеше клуб Челзи.

Имено во Милано сака да го види искусниот шпански бек кој го загуби првотимскиот статус во Челси, Маркос Алонсо.

Имено Лампард го преферира Емерсон, па така Алонсо не е во преден план кај него. Проблеме тоа што Шпанецот има договор со Челси со важност до 2023  година.

Сепак „нераѕурите“ ќе се обидат да дојдат до неговито потпис за што ќе испратат и официјална понуда.