Горивата повторно драстично ќе поевтинат од полноќ

516

Литар „еуросупер“ од 95 октани од полноќ ќе се продава по цена од  49.50 денари, додека „еуросупер-98“ ќе чини 52.00 денари.

Цените на горивата  од полноќ се намалуваат за три, четириипол и пет денари, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетија.

Литар „еуросупер“ од 95 октани од полноќ ќе се продава по цена од  49.50 денари, додека „еуросупер-98“ ќе чини 52.00 денари.

Цената на „еуродизелот“ се намалува за 3 денари, и еден литар  од полноќ ќе чини 45.50 денари.

Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) ќе се продава по цена од 34,50 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намалува за 3,195 ден/кг и ќе изнесува 18,738 денари за килограм.