„Гори“ Твитер поради Никола Јокиќ: Урнебесни реакции од навивачите по спектакуларната игра на Србинот

90

Кошаркарите на Денвер Нагетс се пласираа во финалето на плеј-офот на Западната конференција во НБА лигата, во натпреварот во кој заблеска српскиот кошаркар Никола Јокиќ, а реакциите на неговата одлична игра не изостанале.

Јокиќ рекол дека никој во екипaта не чувствувал притисок и дека седмиот натпревар е „само уште еден натпревар“.

„Ова е интересен тим. Немаме многу супер ѕвезди“, изјавил Србинот.

Денвер Нагетс се пласираше во финалето на Западот за првпат од 2009 година и стана прва екипа која во два наврата во плеј-офот успеа да го надомести недостатокот од 1:3.

Реакциите на чудесната победа на овој НБА тим не изостанаа ниту на социјалните мрежи, а еве дел од нив: