Еве зошто Јелена Карлеуша ја нарекуваат „кралица на трансформациите“ (ФОТО)

94
09, September, 2019, Belgrade - The start of filming of the new season of the music competition "Zvezde Granda". Jelena Karleusa. Photo: Antonio Ahel/ATAImages. 09, septembar, 2019, Beograd - Pocetak snimanja nove sezone muzickog takmicenja "Zvezde Granda". Foto: Antonio Ahel/ATAImages.

Вчера почна снимањето на новата сезона на музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“, во кој повторно еден од членовите на жирито е популарната пејачка Јелена Карлеуша.

По тој повод, пејачката пристигна облечена во мини-фустан од пердуви во кралско сина боја, креација на Михано Момоса, и руса боб-фризура.

View this post on Instagram

Blue (faux feathers)

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Меѓутоа, во рок од само 24 часа, Јелена успеа сосема да се трансформира и на денешното снимање да пристигне со розова коса и во сосема поинаков стајлинг. Сега ни е јасно зошто некои ја нарекуваат „кралица на трансформациите“…

View this post on Instagram

??

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on