Италијански одбојкарки се испосликаа голи со трофејот (ФОТО)

557

Одбојкарките на Имоко ја одбранија титулата во Италија, без загубен меч стигнаа до нов пехар. Но, оваа вест е најмалку важна, новиот голем успех го прославија на поинаков начин, одлучија да се сликаат голи со пехарот.

Сепак изненадувањата не завршија во соблекувалната, тренерот на овој тим пред сите во салата се бакнуваше со една од одбојкарките со која најверојатно биле во тајна врска.